Diktaş

  • OLTALI  ,        Oltalı Polyester Dikiş İplikleri kaliteli polyesterden üretilir. Üstün elyaf kalitesi sayesinde yüksek mukavemete sahiptir. Uyguladığımız özel prosedürler sonucu makine parçalarına etkisi en alt seviyeye indirilmiştir. Esneklik özelliğinden dolayı zorlamalara karşı dirençlidir. Taşlamaya, sürtünmeye, ütüye, tere ve sıcak suya karşı dayanıklıdır. Modern boyama teknolojisi sayesinde parlak ve solmaz renklere sahiptir.
  • ALTINBAŞAK ,  Altınbaşak Poly Poly Dikiş İplikleri sonsuz elyaf üzerine kesik elyaf polyester kaplanarak üretilir. Yüksek mukavemet ve elastikiyeti bakımından en garantili ipliktir. Uygulanan özel prosedürler sayesinde makina ayarlarında değişiklik istemez. Ütü stabilitesi çok iyidir. Uygun elyaf kesidi yüzünden çok problemli kumaşların dikişinde bile başarı ile kullanılabilen. Altınbaşak Poly Poly Dikiş İpliği otomatlarda bilhassa tavsiye edilir.
  • ÜÇBAŞAK  ,      Pamuk Parça Boyama Dikiş İpliği ,Üçbaşak parça boyama dikiş iplikleri yüksek kaliteli %100 mısır pamuğundan üretilmiş olup, parça boyama yapılacak %100pamuk kıyafetlerin dikimi için özel olarak tasarlanmıştır. Üçbaşak parça boyama dikiş iplikleri 3 farklı özellikte üretilmektedir. Genel olarak parça boyama işlerde iplik ve kumaş seçimlerinin aşağıdaki tabloya uygun olarak yapılması tavsiye edilmektedir.

      HAM İpliklerle ilgili Not

  • HAM  %100 Pamuk Dikiş İpliği: %100 mısır pamuğundan üretilmiş ham pamuk dikiş ipliği olup, herhangi bir işlem görmemiştir. Aynı şekilde işlem görmemiş ham pamuk kumaşlardan üretilen kıyafetler için parça boyama dikiş ipliği olarak kullanılabilir.
  • SOFT % 100 Pamuk Dikiş İpliği : Yüksek kaliteli %100 mısır pamuğundan üretilmiş ham pamuk dikiş ipliğine yarım kasar uygulaması yapılmıştır. Yarım kasar işlemi yapılmış %100 ham pamuk kumaştan üretilen kıyafetler için parça boyama dikiş ipliği olarak kullanılabilir.
  • 282-Y % 100 Pamuk Merserizeli Dikiş İpliği: Yüksek kaliteli %100 mısır pamuğundan merserizeli, gazeli olarak üretilmiş ver yarım kasar uygulaması yapılmıştır. Uygulanan merserize, gaze ve özel işlemler neticesinde yüksek mukavemet ve parlaklık kazandırılmıştır. Parça boyama uygulamaları için maksimum boya alma ve minimum çekmezlik özelliklerine sahiptir. Merserizeli ve/veya yarım kasarlı %100 pamuk kumaşlardan üretilen kıyafetler için parça boyama dikiş ipliği olarak kullanılabilir.